Najbliższe posiedzenia Rady Pedagogicznej odbędą się w dniach:
- 18 czerwca 2018 r., godz. 16.00 (poniedziałek) - rada klasyfikacyjna;
- 20 czerwca 2018 r., godz. 15.00 (środa) - rada podsumowująca.

Wojciech Drozd, Jagoda Bobińska, Szymon Wiśniewski, Piecuch Weronika, Jakub Korzeniewski, Dawid Stasiak Łukasz Komoszyński, Piotr Tyburski, Mateusz Kwiatkowski, Hubert Ruczyński, Jakub Szulc, Dawid Zapolski uzyskali tytuł laureata XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego. Ponadto Jagoda Bobińska, Julia Gontarek i Piotr Tyburski zostali laureatami Nagrody im. Henryka Pawłowskiego za najlepiej zredagowane rozwiązania zadań finałowych. Opiekunami uczniów są: Pan prof. Adam Makowski, Pan prof. Bartosz Szumny, dr Janusz Zieliński (WMiI UMK). Gratulacje!

Ponad trzydziestoosobowa drużyny wolontariuszy z Gimnazjum i Liceum Akademickiego pomagała przy organizacji IX edycji Grand Prix Polski w siatkówce plażowej "Plaża Gotyku 2018". Opiekunem młodzieży była Pani prof. Iwona Dylewska. Gorące podziękowania za wspaniałą postawę i wzorową pracę.

Korneliusz Dębiak zdobył II miejsce w klasie Optimist grupa A w Regatach Dni Morza o Puchar Polski.

Pod koniec maja rozegrano Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Znakomicie spisali się uczniowie Gimnazjum Akademickiego. 1 miejsce zdobyła Anna Matuszewicz wygrywając bieg na 60 m przez płotki oraz w pchnięcie kulą. W biegu na 300 m wygrał Jędrzej Poczwardowski oraz zajął 2 miejsce w skoku w dal. Weronika Bielacka zajęła 2 miejsce w biegu na 300 m oraz uplasowała się na 3 miejscu w skoku wzwyż. Amelia Kruszyńska zajęła 3 miejsce w biegu na 100 m oraz w skoku w dal. Rozegrano Czwórbój Lekkoatletyczny, gdzie dziewczęta i chłopcy uplasowali się na drugich miejscach. W podsumowaniu roku sportowego w dniu 12 czerwca w Lidze Lekkoatletycznej w skład którego wchodziły biegi przełajowe, Halowe Mistrzostwa Torunia, Drużynowe Mistrzostwa Torunia, Czwartki Lekkoatletyczne, Czwórbój Lekkoatletyczny, dziewczęta zajęły 2 miejsce, a chłopcy - 3 miejsce. Gimnazjum Akademickie otrzymało okazałe puchary oraz nagrodę finansową w wysokości 350 zł. Gratulacje dla wszystkich uczniów Gimnazjum i Liceum Akademickiego za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz nauczycielom: Pani prof. Iwony Dylewskiej, Panu prof. Pawłowi Tołodzieckiemu Panu prof. Dariuszowi Pawłowskiemu za przygotowanie i opiekę.

Uczniowie Gimnazjum i Liceum Akademickiego: Kalina Wiśniewska, Przemysław Kocioruba, Krzysztof Dziardziel biorą udział w olimpiadzie przedsiębiorczości i zarządzania Zwolnieni z Teorii, organizując charytatywny event Gdański Festiwal Gier Planszowych, na którym będą zbierać pieniądze na gry planszowe dla dzieci z gdańskich domów dziecka. Cała impreza odbywać się będzie w rodzinnej atmosferze gier i niesamowitych atrakcji. Festiwal odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Gdańsku i potrwa od godziny 11.00 do 18.00. Każdy może wspomóc zbiórkę pieniędzy, wpłacając symboliczną kwotę z pomocą odpowiedniej strony: https://zrzutka.pl/rw7uzt/widget/13

W dniu 14 czerwca w Gimnazjum i Liceum Akademickim odbyły się warsztaty flamenco. Uczniowie opanowywali kroki najłatwiejszej wersji andaluzyjskiego tańca sevillana pod okiem dr Pauli Reyes Alvarez Fernandez – adiunkta na Wydziale Filologicznym UMK. Pomysłodawcą i koordynatorem działań była Pani prof. Agnieszka Chabros.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w ZS UMK GiLA odbędzie się w dniu 22 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w Auli UMK (ul. Gagarina 11).

Uczniowie Liceum Akademickiego zdobyli czołowe miejsca w Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych:
- 1 miejsce zdobyła drużyna Dakoto, Taktyk Koala Odpala Wokala w składzie: Tomasz Dądela, Piotr Tyburski, Antoni Koszowski;
- 3 miejsce zdobyła drużyna Fornicate Wenches, Accumulate Currency w składzie: Wojciech Drozd, Hubert Ruczyński, Grzegorz Zaleski.
Opiekunem uczniów jest Pani prof. Anna Kwiatkowska. Gratulacje!

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Więcej w załączonej ulotce.

Drużyna złożona z uczniów naszej szkoły w składzie: Mikołaj Guttfeld, Mikołaj Kostrzewski, Kajetan Rożej reprezentująca KInO Skarmat Toruń zajęła III miejsce w finale XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w kategorii szkół gimnazjalnych. Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami w konkurencjach praktycznych takich jak jazda konna, samarytanka czy marsz na orientacje. Opiekunem
uczniów jest Pani Beata Papińska. Gratulacje!

Kamila Pabian zdobyła III miejsce w klasie L - SOPOT (13-14 stycznia 2018) oraz III miejsce w klasie P - SOLEC KUJAWSKI (07-08. 04.2018) w zawodach jeździeckich reprezentując Klub Jeździecki Młyńska Struga. Ponadto, w poprzednim roku Kamila zdobyła m. in.: brązowy medal Mistrzostw Makroregionu, brązowy medal Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Północnej, Gratulacje!

Koleżance, Pani profesor Izabeli Deptule
wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca
składają
dyrekcja, pracownicy i uczniowie ZS UMK w Toruniu.

Jury konkursu "Wyzwanie Czytelnicze" w składzie: p. Edyta Bugaj-Brauze, p. Anna Churska, p. Joanna Jagodzińska-Kwiatkowska, p. Jakub Osiński postanowiło przyznać dwie nagrody, które otrzymują Klaudia Szczesna i Mikołaj Kostrzewski oraz dwa wyróżnienia dla Ilii Smyrnova i Franciszka Bonowicza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna, a sponsorem nagród Fundacja Gimnazjum i Liceum Akademickie.

Marta Rogulska zajęła IV miejsce, Marianna Bartłomiejus-Samołyk zajęła V miejsce, natomiast Stanisław Kostulski otrzymał wyróżnienie w XI edycji Ligi Starożytniczej - konkursu wiedzy o starożytności dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który był wspólnym przedsięwzięciem Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Katedry Filologii Klasycznej UMK, Fundacji "Traditio Europae" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Ilona Glatzel. Gratulacje!

Strony

Rekrutacja

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".