W dniu 26 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole turniej gry planszowej "111" zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku. Turniej przeprowadził dr Tomasz Ceran, w grze wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Zwycięzcą turnieju został Jakub Matuszczak, który weźmie udział w turnieju finałowym gier planszowych w Gdańsku. Inicjatorem i koordynatorem działań jest Pani prof. Małgorzata Strzelecka.

W dniu 23 listopada br. na zaproszenie Rady Rodziców gościliśmy w naszej szkole Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. Pan Rzecznik spotkał się z przedstawicielami klas oraz organami samorządowymi młodzieży. Podczas konferencji swoje działania przedstawili: Samorząd Uczniowski, Młodzieżowa Rada Internatu oraz Szkolne Koło Wolontariusza. Następnie był czas na pytania młodzieży do Rzecznika. Działania koordynowali: Pani prof. Hanna Kiedewicz-Nappi, Pani prof. Joanna Wiśniewska-Ścisłek, o. Grzegorz Dobroczyński.

Zakończyła się akcja Szkolnego Koła Caritas „Warto być bohaterem”. Zebrano 200 zł na leczenie Marty Szklarskiej. Wszystkim darczyńcom za wsparcie dziękują członkowie Koła oraz Pani prof. Ewa Krzyżanowska i o. Grzegorz Dobroczyński.

Podczas eliminacji szkolnych w dniu 23.11.2015 wyłoniono zawodników do finałowych rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Szachowy w Toruniu.
- Do finału Indywidualnych Mistrzostw Torunia Gimnazjów zakwalifikowali się: Patryk Retz, Wojciech Drozd, Arkadiusz Bielak, Agata Rapior, Jakub Matuszczak, Sara Dzierża, Justyna Kulis.
- Do finału Indywidualnych Mistrzostw Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych zakwalifikowali się: Szymon Zwara, Kacper Daniszewski, Kacper Zywert, Maciej Jankowski, Patrycja Paśniewska.

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 r., godz. 16.30.

W ostatnim czasie w internacie miało miejsce kilka ciekawych wydarzeń:
- I Mistrzostwa Tenisa Stołowego (11 listopada). Rozgrywki toczyły się w 8 grupach. Zwycięzcą został Kacper Zywert, który w finale zmierzył się z Adrianem Dybowskim.
- III Festiwal Pizzy (16-20 listopada). Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: grupa, która zamówi więcej pizz (wygrana: grupa III klas gimnazjum), konkurs na wiersz o pizzy (wygrana: Zosia Pieróg), MasterChef na najlepszą pizzę (wygrana: Michał Barszczewski).
- Członkowie Młodzieżowej Rady Internatu gościli na „Zaduszkach andrzejkowych” w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych, a inna grupa młodzieży pod opieką Pani prof. Agnieszki Pierzgalskiej oraz Pani prof. Joanny Wiśniewskiej-Ścisłek była w Cinema City na filmie „Listy M 2” (19 listopada).

Wojciech Czajkowski, Albert Roethel, Michał Pawlak, Bartłomiej Czyżniewski, Michał Gulczyński, Marta Kilichowska, Marzena Wiśniewska zakwalifikowali się do zawodów II stopnia XLV Olimpiady Biologicznej. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Bożena Kmiecik. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

W środę 18 listopada w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Postaci z Bajek i Filmów. Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski. Tego dnia uczniowie przebierali się w charakterystyczne stroje i wspominali ulubione filmy, a każdy uczestnik wydarzenia był zwolniony z niezapowiedzianego odpytywania.
Relacja zdjęciowa ->

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. o godzinie 16.00 pod hasłem „Nieznane epizody z historii PRL” w XXX rocznicę Akcji Hiacynt odbyła się uczniowska debata oksfordzka – „Należy zniszczyć różowe teczki pochodzące z Akcji Hiacynt” storna afirmująca: Natalia Kujawa, Aleksandra Lichocka i Zuzanna Nowak i strona negująca: Wojciech Pypkowski, Jakub Boryk i Jakub Ferek, oraz debata ekspertów: dr Joanna Ostrowska - UW, Anna Mazurczak – biuro Rzecznika Praw Obywatelskich , Mikołaj Milcke autor powieści „Różowe Kartoteki”. Inicjatorem i koordynatorem debaty była Pani prof. Maria Jadczak.
Relacja zdjęciowa ->

W dniach 8-14 listopada 2015 r. uczniowie Liceum Akademickiego: Aleksandra Jankowska, Ewa Tomicka, Marta Kilichowska, Justyna Kierzenkowska, Kinga Porębska, Mateusz Sieniawski, Rafał Chabasiński, pod opieką Pani prof. Anny Rygielskiej uczestniczyli w projekcie międzynarodowym Most uczniów i nauczycieli miast partnerskich Torunia i Getyngi realizowanym przez II LO w Toruniu. W ramach projektu uczniowie brali udział w zajęciach i badaniach w Laboratorium Eksperymentalnym (Xlab), spotkali się z burmistrzem Getyngi oraz zwiedzili Getyngę i pobliski Goslar. Relacja z wyjazdu już wkrótce w zakładce „Chemia w GiLA”.

Zorganizowany w dniu 29 października kiermasz przekąsek i owoców Szkolnego Koła Wolontariusza pozwolił zebrać 140,76 PLN. Kwota ta została przekazana na pomoc dla Szymka Jaśkowiaka, podopiecznego Fundacji i Hospicjum "Nadzieja" w Toruniu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Ośmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów II stopnia XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Maciej Procyk, Piotr Wojtyniuk, Oskar Grocholski, Anna Nowak, Radosław Wójcik, Piotr Marciniak, zakwalifikowali się w grupie mechaniczno-budowlanej, natomiast Kamil Mańkowski, Oliwia Ptaszyk - w grupie elektryczno-elektronicznej. Opiekunem uczniów jest Pan prof. Mariusz Kamiński. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

Szanowni Państwo! Przypominamy, że najbliższe zebrania klasowe z rodzicami odbędą się w dniu 20 listopada br. według harmonogramu:
- 16.30 - 17.15 - zebrania klasowe z rodzicami. Szczegółowy plan spotkań ->
- 17.15 - 18.00 - konsultacje indywidualne z nauczycielami.
Zapraszamy. Dyrekcja.

W dniach 7-15 listopada 2015 r. delegacja z naszej szkoły: Brian Camacho, Karolina Jankowska, Zuzanna Nowak, Milena Wilbrandt pod opieka Pani prof. Moniki Zalewskiej uczestniczyła w posiedzeniach Międzynarodowej sesji European Youth Parliament w Leipzig w Niemczech.

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 19 listopada 2015 r., godz. 16.30.

W dniu 10 listopada uczniowie pod opieką Pana prof. Arkadiusza Kierysa przygotowali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość miała formę koncertu pt. Psalm stojących w kolejce. Oprawę muzyczna zapewnił zespół The Ribble (Maciej Jankowski, Mateusz Jeziński, Michał Starczewski) oraz gościnnie: Michał Wójcik, Aleksandra Kowalewska, Saskia Jasińska, Kacper Szudzik.

Znakomicie wypadli nasi uczniowie w sztafetowych biegach z okazji Święta Niepodległości o puchar Henryka Polakowskiego. W czterech kategoriach zdobyliśmy 3 puchary wśród toruńskich szkół. Dziewczęta z klas licealnych zajęły 2 miejsce, a chłopcy 5 miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli 3 miejsce. Każdy uczeń otrzymał medal oraz dyplom. Bieg był poświęcony wybitnemu trenerowi lekkiej atletyki Henrykowi Polakowskiemu, spod którego ręki wyszedł m.in. nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan prof. Dariusz Pawłowski. Opiekunami uczniów są: Pani prof. Iwona Dylewska, Pan prof. Dariusz Pawłowski, Pan prof. Paweł Tołodziecki. Gratulacje!

W dniach 5-9 listopada 2015 r. Bartłomiej Bollin oraz Grzegorz Dłużewski reprezentowali nasz kraj w XXVI Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich - Baltic Way 2015 w Sztokholmie (Szwecja). W drużynie z Polski byli ponadto: Radomił Baran ( LO Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Bogna Pawlus (V LO w Bielsku-Białej), Wojciech Przybyszewski (LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach). Nasza reprezentacja zdobyła II miejsce (srebrny medal). Opiekunami uczniów są Pan prof. Henryk Pawłowski oraz Pan prof. Adam Makowski. Gratulacje!

Strony