Wszystkim naszym uczniom jak również całemu Gronu Pedagogicznemu życzymy udanego wypoczynku.
Zespół Kierowniczy

Mateusz Gadzała zdobył drugie miejsce w grze podwójnej (deblu) w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym - XV OTK im. Wiesława Gąsiorka 2016 w Poznaniu w dniach 17.06-19.06.2016 r. (wyniki ->)
Ponadto, w dniu 21.06.2016 r. w drużynowych mistrzostwach Polski regionu północnego w tenisie do lat 14, jego drużyna awansowała do rozgrywek centralnych, reprezentując klub WKS "Flota" Gdynia. Czytaj więcej ->

W Toruńskiej Lidze Lekkoatletycznej w kategorii chłopców i dziewcząt drużynowo zajęliśmy V miejsce w Toruniu. W dniu 17 czerwca uczestniczyliśmy w zakończeniu roku sportowego. Znakomicie wypadły sztafety chłopców z gimnazjum i liceum zajmując I miejsce, dziewczęta z gimnazjum zajęły IV miejsce, a z liceum VII miejsce. Skład zwycięskiej sztafety gimnazjalnej: Jędrzej Poczwardowski, Kacper Kłosowski, Konrad Chupka, Patryk Wruck, skład sztafety licealnej: Kuba Wojciechowski, Kacper Zywert, Adrian Dybowski, Michał Butkiewicz. Opiekunami uczniów są: Pani prof. Iwona Dylewska, Pan prof. Dariusz Pawłowski, Pan prof. Paweł Tołodziecki. Gratulacje!

Nasza szkoła startuje w konkursie firmy Adamed na film edukacyjny. W tym konkursie można wygrać 10 000 zł na wyposażenie laboratorium. Koło chemiczne wytypowało film pt. Miłość na patelni. Chemiczny vlog Karola. Aby spełnić marzenie o wygranej, musimy zebrać jak najwięcej głosów. Żeby zagłosować należy odnaleźć fanpage Adamed SmartUP na facebook’u, następnie wejść w aplikację 30 laboratorium na 30-lecie Adamedu, wejść w zgłoszenia i na 3 lub 4 stronie z filmami odszukać nasz filmik i kliknąć głosuj - jeden raz dziennie, codziennie. Zawalczmy razem o nagrodę!!!

Najbliższe posiedzenia Rady Pedagogicznej odbędą się w dniach:
- 20 czerwca 2016 r., godz. 16.30 - rada klasyfikacyjna;
- 22 czerwca 2016 r., godz. 16.00 - rada podsumowująca.

W nocy z 10 na 11 czerwca 2016 r. zmarł Pan prof. Henryk Pawłowski,
nasz kolega, współpracownik, profesor.
Rodzinie składamy wyrazy współczucia i łączymy się w bólu,
dyrekcja, pracownicy i uczniowie ZS UMK w Toruniu.

Alicja Ziarko, Maciej Procyk i Filip Szykuła zostali laureatami programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. W nagrodę wezmą udział w obozie naukowym organizowanym przez Fundację. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Bożen Kmiecik. Gratulacje!

Wojciech Czajkowski i Maria Nowak uzyskali tytuł finalisty XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jednocześnie zdobyli III nagrodę dla najlepszej szkoły, co zostało uhonorowane atrakcyjnym zestawem pomocy dydaktycznych dla pracowni biologicznej i fizycznej. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Bożena Kmiecik. Gratulacje!

Mateusz Gadzała wywalczył II miejsce zarówno w grze pojedynczej (singlu), jak i w podwójnej (deblu) w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym - OTK Memoriał Tadeusza Rozwensa w tenisie ziemnym, rozgrywanym systemem pucharowym, który odbył się w Pabianicach w dniach 3-6.06.2016 r. Mateusz startuje w kategorii Młodzicy - do lat 14. W rozgrywkach ligowych reprezentuje klub WKS Flota Gdynia i aktualnie na liście rankingowej zajmuje 46 miejsce w Polsce. Polski Związek Tenisowy ->

W dniu 4 czerwca br. ośmioro uczniów Liceum Akademickiego (w tym dwie abiturientki) uczestniczyło wraz z toruńską grupą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w XX spotkaniu młodzieży na Polach Lednickich. Wyjazd koordynował o. Grzegorz Dobroczyński SJ.
Relacja zdjęciowa (FOTO: Monika Dejnenko-Białkowska) ->

Milena Wilbrandt otrzymała nagrodę im. prof. Aliny Brodzkiej-Wald za najlepszą rozprawkę napisaną podczas zawodów III stopnia XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunem Mileny jest Pani prof. Izabela Deptuła. Gratulacje.

W dniu 31 maja odbył się w auli GiLA pokaz reportażu filmowego o uczestnictwie kobiet w życiu publicznym Kobieta bez przestrzeni, zrealizowanego przez Video Studio Gdańsk i Stowarzyszenie Waga w ramach projektu ,,Obywatele dla demokracji". Spotkanie poprowadziła Zofia Branicka, absolwentka LA, współodpowiedzialna za niekomercyjną dystrybucję filmu. W prezentacji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele toruńskich liceów oraz naszej szkoły.

Kustosz Muzeum Stutthof w Sztutowie dr Marcin Owsiński dnia 3 czerwca 2016 r. przeprowadził dla uczniów klas drugich gimnazjum lekcję historii przygotowującą młodzież do projektu realizowanego podczas wycieczki szkolnej: Trudna i ważna historia: Gdańsk i Pomorze Gdańskie w XX w.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Młodzieżowa Rada Internatu zorganizowała Maraton Zumby na dziedzińcu budynku internatu oraz wyjazd na ognisko na Barbarkę z okazji Dnia Dziecka. W imprezach wzięli udział wychowankowie naszego internatu, uczniowie z Torunia, absolwenci oraz zaprzyjaźnione MRI z Internatu ZSMEiE. Opiekunami byli Pani prof. Joanna Wiśniewska-Ścisłek, Pani prof. Izabela Symonowicz- Jabłońska, Pani prof. Ewa Krzyżanowska oraz Pan prof. Paweł Chariasz. (FOTO: p. Paweł Chariasz).

W dniu 1 czerwca 2016 r. w Centrum Dialogu Społecznego w Toruniu miała miejsce, organizowana przez Klub Inteligencji Katolickiej prezentacja książki Pani dr Małgorzaty Strzeleckiej "Między minimalizmem a maksymalizmem. Dylematy ideowe Stanisława Stommy i Janusza Zabłockiego". Moderatorem spotkania autorskiego był Pan dr Arkadiusz Kierys, a uczestniczyło w nim także liczne grono uczniów naszej szkoły.

Strony

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2016”.