Szanowni Państwo, najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się w dniu 21 listopada br. według harmonogramu:
- 16.15 - 16.45 - Uczeń zdolny w szkole i w domu - jak wspierać zdolne dziecko w rozwoju uzdolnień? - zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych zarówno gimnazjum jak i liceum oraz wszystkich zainteresowanych.
- 17.00 - 17.45 - zebrania klasowe;
- 17.45 - 18.45 - konsultacje indywidualne z nauczycielami.

W dniu 5 listopada wychowankowie internatu z klas trzecich Gimnazjum Akademickiego uczestniczyli w warsztatach własnoręcznego wykonania mydła. Zajęcia odbyły się w Kamienicy Alchemika pod opieką Pani prof. Izabeli Symonowicz-Jabłońskiej.
Relacja zdjęciowa -->

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 20 listopada 2014 r., godz. 16.30.

Listy zakwalifikowanych do kolejnych etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla gimnazjum można na bieżąco śledzić na stronach Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie Gimnazjum Akademickiego zakwalifikowani do etapów rejonowych:
- biologia - 19 osób (lista zakwalifikowanych),
- chemia - 26 osób (lista zakwalifikowanych),
- fizyka - 25 osób (lista zakwalifikowanych),
- geografia - 29 osób (lista zakwalifikowanych),
- historia - 25 osób (lista zakwalifikowanych),
- język angielski - 33 osoby (lista zakwalifikowanych),
- język francuski - 2 osoby (lista zakwalifikowanych),
- język niemiecki - 14 osób (lista zakwalifikowanych),
- język polski - 26 osób (lista zakwalifikowanych),
- matematyka - 52 osoby (lista zakwalifikowanych).
Wszystkim uczniom zakwalifikowanym do etapu rejonowego gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Gratulujemy również opiekunom oraz życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

W dniach 6-10 listopada Grzegorz Dłużewski oraz Tomasz Przybyłowski reprezentowali nasz kraj w Drużynowych Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich - Baltic Way 2014 w Wilnie (Litwa). W drużynie z Polski byli ponadto: Konrad Deka (V LO w Krakowie), Wojciech Klemens (V LO w Bielsku-Białej), Marcin Michorzewski (XIII LO w Szczecinie). Nasza reprezentacja zdobyła trzecie miejsce. Opiekunami uczniów są Pan prof. Henryk Pawłowski oraz Pan prof. Adam Makowski. Gratulacje!

Prace Adama Łangowskiego oraz Oktawii Sokalskiej zostały nagrodzone natomiast praca Magdaleny Gauden została wyróżniona w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Gdzie mieszkają Muminki?" organizowanym przez Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Violetta Klugowska. Gratulacje!

Wojciech Czajkowski, Julia Przybylak, Anna Chęsy, Michał Gulczyński, Marzena Wiśniewska, Bartłomiej Czyżniewski, Nikola Topouzov zakwalifikowali się do zawodów II stopnia XLIV Olimpiady Biologicznej. Opiekunem uczniów jest Pani prof. Bożena Kmiecik. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 13 listopada 2014 r., godz. 16.30.

W październiku wychowankowie internatu uczestniczyli w projekcjach filmowych: "Rękopisy nie płoną" - pod opieką Pani prof. Agnieszki Pierzgalskiej; "Dracula" - pod opieką Pani prof. Joanna Jagodzińskiej-Kwiatkowskiej; "Bogowie" - pod opieką Pani prof. Izabeli Symonowicz-Jabłońskiej, Pani prof. Agnieszki Pierzgalskiej, Pani prof. Joanny Wiśniewskiej - Ścisłek, Pani prof. Magdaleny Kiełbasiewicz; "Miasto 44" - pod opieką Pani prof. Alicji Kopcewicz; "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" - pod opieką Pani prof. Agnieszki Pierzgalskiej oraz zobaczyli sztukę w Teatrze im. W. Horzycy: "Ich czworo" - pod opieką Pana prof. Janusza Polakowskiego, Pani prof. Magdaleny Kiełbasiewicz; "Koncert życzeń" - pod opieką Pani prof. Alicji Kopcewicz, Pani prof. Magdaleny Gołębiewskiej, Pani prof. Magdaleny Kiełbasiewicz; "Brzydal" - pod opieką Pani prof. Joanny Jagodzińskiej - Kwiatkowskiej, Pani prof. Magdaleny Gołębiewskiej, Pani prof. Magdaleny Kiełbasiewicz.

Sara Kusz została stypendystką Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015, za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Gratulacje!

Kółko klas VI szkoły podstawowej z przyczyn organizacyjnych przenosi się ze wszystkimi spotkaniami na Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu ul. Chopina 12/18. Spotkanie w dniu 8 listopada odbędzie się już na Wydziale Matematyki i Informatyki w godzinach 10.00- 12.00. Wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację przepraszamy.

W dniu 4 listopada o godz. 15.30 w Auli GiLA odbędzie się spotkanie naukowe pt. "Magia Statystyki", które poprowadzi Pani dr Wiesława Gierańczyk - pracownika Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Tematem spotkanie będzie tworzenie i wykorzystanie informacji statystycznych oraz ich znaczenie we współczesnym świecie. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Uczniowie Liceum Akademickiego wraz z Panem prof. Arkadiuszem Stańczykiem wzięli udział w otwartym spotkaniu z prof. Leszkiem Balcerowiczem, które odbyło się w Auli UMK w Toruniu w czwartek 30 października. Czytaj więcej ->

Strony