Miło nam poinformować, iż nasi nauczyciele zostali wyróżnieni z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
- p. Adam Makowski - Medal Komisji Edukacji Narodowej;
- p. Izabela Deptuła - Nagroda Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty;
- p. Piotr Nodzyński, p. Małgorzata Strzelecka, p. Anna Tomczyk-Churska - Nagroda JM Rektora UMK.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

W dniu 3 października uczniowie GiLA uczestniczyli w I rzucie czwartków lekkoatletycznych. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Do majowych finałów awansowało 13 dziewcząt oraz 11 chłopców.
- I miejsca zdobyli: Magda Gauden w biegu płotkarskim, Maciej Joachimiak w pchnięciu kulą, Jędrzej Poczwardowski w biegu na 1000 m.
- II miejsca wywalczyli: Karolina Szczepańska w biegu na 300 m, Ola Rojek i Ania Matusiewicz w skoku w dal, Jędrzej Poczwardowski w pchnięciu kulą.
- III miejsca zajęli: Weronika Piecuch w biegu na 600 m, Janek Tarasiuk w biegu na 300 m.
Zawody były przeprowadzone w ulewnych warunkach atmosferycznych. Gratulacje dla uczniów za ambitną postawę. Opiekunami uczniów są Pan prof. Dariusz Pawłowski oraz Pan prof. Paweł Tołodziecki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Mateusz Sieniawski znalazł się w gronie nagrodzonych w finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2016! organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Mateusz za swoją pracę pt. Analiza algorytmu Gerchberga-Saxtona użytego do odzysku przestrzennej funkcji falowej pojedynczego fotonu wygrał nagrodę dodatkową - wyjazd na Intel ISEF, największy na świecie konkurs uczniowskich prac naukowych, który odbędzie się w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dyrekcja ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie składa całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Dziewięcioro uczniów klas pierwszych Liceum Akademickiego otrzymało stypendium programu „Mistrzowie Chemii”. Uroczystość wręczenia aktów stypendialnych ufundowanych przez Fundację ORLEN Dar serca odbyła się w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. Czytaj więcej ->

W dniu 29 września br. odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego na UMK. Tradycyjnie podczas inauguracji uczniowie klas pierwszych Gimnazjum Akademickiego oraz Liceum Akademickiego złożyli przed JM Rektorem UMK ślubowanie.

We wrześniu wychowankowie Internatu GiLA wraz z wychowawcami uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych: brali udział w spektaklu „Kwartet” w Teatrze im. W. Horzycy (pod opieką Pani prof. Joanny Jagodzińskiej-Kwiatkowskiej oraz Pani prof. Ewy Krzyżanowskiej ); w Kinie Centrum oglądali film „Julieta” (pod opieką Pani prof. Agnieszki Pierzgalskiej, Pani prof. Joanny Wiśniewskiej-Ścisłek, Pani prof. Ewy Krzyżanowskiej); w kinie Cinema City brali udział w seansach filmów: „Morgan” i „Jak Zostać Kotem?” (pod opieką Pani prof. Alicji Kopcewicz), ”Nowe Przygody Alladyna” (pod opieką Pani prof. Magdaleny Gołębiewskiej), ”Bridget Jones 3” ( pod opieką Pani prof. Agnieszki Pierzgalskiej).

Nasza szkoła znalazła się w ścisłym gronie laureatów konkursu firmy ADAMED. Zespół uczniów z Koła Chemicznego Gimnazjalistów w składzie: Magdalena Gauden, Zuzanna Kuffel, Aleksandra Rojek, Wojciech Balcerzak, Piotr Konopka, Mateusz Miłek, Jakub Nowak i Karol Truś pod opieką Pani prof. Anny Rygielskiej, przygotował film pt. Miłość na patelni. Chemiczny vlog Karola i wygrał 10 000 złotych na wyposażenie pracowni chemicznej. W pierwszym etapie rywalizacji film zbierał głosy w aplikacji konkursowej na Facebooku. Liczba tych głosów zadecydowała o udziale w drugim etapie, w którym film został oceniony przez jury. Wszystkim zatem dziękujemy, a twórcom filmu gratulujemy sukcesu! Filmy laureatów ->

Z początkiem roku szkolnego ruszyła III edycja programu naukowego ADAMED SmartUP, którego nadrzędnym celem jest promowanie nauk ścisłych i przyrodniczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Nagrodą jest wakacyjny, dwutygodniowy wyjazd na innowacyjny obóz naukowy oraz wielomiesięczne indywidualne konsultacje edukacyjne. Dla nauczycieli firma ADAMED przygotowała natomiast inspirujące filmy edukacyjne i powiązane z nimi scenariusze lekcji. W imieniu firmy ADAMED zachęcamy do udziału w programie.

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 6 października 2016 r., godz. 16.30.

Do 4 października 2016 roku uczniowie GiLA, którzy mają zamiar uczestniczyć w zajęciach na UMK, powinni:

Decyzję o możliwości uczestniczenia w zajęciach uniwersyteckich podejmie Rada Pedagogiczna w dniu 6 października 2016 roku.

Wiktoria Boniek i Bartłomiej Zdrojewski otrzymali stypendia Samorządu Gminy Łysomice 2016. Uczniowie Ci w poprzednim roku szkolnym wykazali się znakomitymi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Czytaj więcej ->

W dniach 23-25 września 2016 r. grupa uczniów GiLA w składzie: Bogumiła Grzegórska, Agata Kożuchowska, Natalia Kwaśniewska, Mikołaj Kurek, uczestniczyła w międzynarodowej konferencji ToMUN – Toruń Model United Nations, która odbywała się w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. W trakcie trzydniowej konferencji, przebiegającej w postaci symulacji wielogodzinnych obrad ONZ odbywających się całkowicie w języku angielskim, uczestnicy z 6 krajów Unii Europejskiej wcielili się w delegatów reprezentujących przydzielone im przez organizatorów kraje. Podczas symulacji uczestników obowiązywały procedury ONZ. Głównym tematem konferencji były zmiany klimatyczne. Opiekunami grupy byli Pani prof. Agnieszka Chabros oraz Pan prof. Arkadiusz Kierys.

Korneliusz Dębiak uplasował się na 24 pozycji w Polsce w rankingu PSKO (Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist) w klasie OPTIMIST B. Kornel trenuje żeglarstwo w Toruńskim Klubie Żeglarskim. Ponadto Kornel zdobył m.in.: II miejsce w regatach o Memoriał Imbierowicza (Grudziądz 24-25.09.2016), I miejsce w regatach w Dobiegniewie (10-11.09.2016), III miejsce w regatach o puchar Żnina (3-4.09.2016). Gratulacje!

W dniach 10-22 września br. grupa uczniów i absolwentów Liceum Akademickiego: Bartłomiej Bollin, Dominik Cieśliński, Grzegorz Dłużewski, Tomasz Patyna, Tomasz Przybyłowski, Michał Radwański, Szymon Zwara, uczestniczyła w obozie matematycznym Maths Beyond Limits w Milówce.

Strony

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2016”.