W dniach 18 i 19 października 2014 r. delegacja uczniów klas biologiczno - chemicznych wraz z Panią prof. Bożeną Kmiecik i Panią prof. Anną Rygielską uczestniczyła w warsztatach "Mchy jako bioindykatory powietrza - projekt Dubna 2015/16" oraz w seminarium pt. "Projekt Dubna - podsumowanie programu Bogolobowa - Infelda - 2014" na Wydziele Fizyki UAM w Poznaniu. Udział uczniów w tym seminarium wsparła Fundacja Gimnazjum i Liceum Akademickie, Dziękujemy. Relacja z wyjazdu już wkrótce w zakładce "Chemia w GiLA".

W dniu 15 października grupa młodzieży z Gimnazjum i Liceum Akademickiego pod opieką Pani prof. Bożeny Kmiecik uczestniczyła w wykładzie wygłoszonym przez prof. dr hab. n. med. Jana Styczyńskiego na temat Wszystko, co należy wiedzieć o przeszczepianiu szpiku i krwi pępowinowej. Spotkania z cyklu "Medyczna Środa" organizowane są przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Miło nam poinformować, że Pani prof. Maria Jadczak uzyskała tytuł honorowy Profesora Oświaty. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Gratulacje!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dyrekcja ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie składa całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 14 października 2014 r., godz. 13.00.

W dniu 10 października Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Liceum Akademickiego pod opieką Pani prof. Joanny Wiśniewskiej-Ścisłek przygotował Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Relacja zdjęciowa -->

W dniu 6 października 2014 r. uczniowie klasy 3cL oraz troje uczniów z innych klas uczestniczyli w zajęciach terenowych z gleboznawstwa prowadzonych przez dr. Marcina Świtoniaka. Wysłuchali krótkiego wprowadzenia nt. rzeźby terenu oraz gleb Kotliny Toruńskiej, a następnie wykonali i opisali dwie odkrywki glebowe: gleby rdzawej i gleby bielicowej. Zajęcia pod opieką Pani prof. Anny Zaklikiewicz odbyły się w pobliżu Lotniska Aeroklubu Pomorskiego i na terenie Lasu Barbarka.

W dniach 27-28.09.2014 r. uczennice klas trzecich Gimnazjum Akademickiego: Nikola Braor, Joanna Kuźmińska, Anna Ryduchowska, Olga Dąbrowska wzięły udział w szkoleniu "Młodzi liderzy uzależnieniom mówią - Nie" w ramach lokalnej kampanii profilaktycznej "Październik miesiąc wolny od uzależnień". Warsztaty odbyły się w Forcie IV. Opiekunem grupy była Pani prof. Izabela Symonowicz-Jabłońska.

Jak co roku rozpoczęliśmy cykl spotkań z kulturą. We wrześniu młodzież naszej szkoły oglądała spektakle w Teatrze im. Wilama Horzycy: "Pięć róż dla Jennifer" pod opieką Pani prof. Magdaleny Kiełbasiewicz i Pani prof. Joanny Jagodzińskiej-Kwiatkowskiej, "Bóg Mordu" pod opieką Pani prof. Alicji Kopcewicz, Pani prof. Izabeli Symonowicz-Jabłońskiej i Pana prof. Janusza Polakowskiego, "Królowa ciast" pod opieką Pani prof. Magdaleny Gołębiewskiej.

Trzydziestu ośmiu uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2014/2015. Gratulacje!

W piątek 3 października uczniowie Liceum Akademickiego wzięli udział w uroczystym wręczeniu Aktów Stypendialnych "Mistrzowie Chemii" Fundacji Orlen Dar Serca. W roku szkolnym 2014/2015 kolejna grupa 8 wybitnych chemików skorzysta z oferty stypendialnej. W ciągu trzech lat współpracy stypendia uzyskało 22 młodych przyrodników. Uczniowie zwiedzili Petrochemię Płocką oraz skorzystali z wykładu poświęconego petrochemii. Zaprezentowali też swoje umiejętności i pasje artystyczne. W konkursie na najlepszą prezentację specjalne nagrody otrzymali Magdalena Bielicka i Tomasz Przybyłowski. Gratulujemy! Partnerem Fundacji Orlen i opiekunem stypendystów jest Fundacja Gimnazjum i Liceum Akademickie.
Relacja zdjęciowa -->

7 października -koniec możliwości zgłaszania swojej kandydatury do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok 2014/2015 (zgłoszenia przyjmuje Klara Rubiniec)
8 października - rozpoczęcie kampanii wyborczych do ZSU
10 października - godziny 9:30 dla gimnazjum i 10:30 dla liceum Dzień Edukacji Narodowej
15 października, godz. 17:00 - Debata Wyborcza do nowego ZSU
20 października - Cisza przedwyborcza
21 października - Wybory do ZSU
23 października godzina 16:00 - Głosowanie do MRI

Strony