Do 4 października 2016 roku uczniowie GiLA, którzy mają zamiar uczestniczyć w zajęciach na UMK, powinni:

Decyzję o możliwości uczestniczenia w zajęciach uniwersyteckich podejmie Rada Pedagogiczna w dniu 6 października 2016 roku.

Wiktoria Boniek i Bartłomiej Zdrojewski otrzymali stypendia Samorządu Gminy Łysomice 2016. Uczniowie Ci w poprzednim roku szkolnym wykazali się znakomitymi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Czytaj więcej ->

W dniach 23-25 września 2016 r. grupa uczniów GiLA w składzie: Bogumiła Grzegórska, Agata Kożuchowska, Natalia Kwaśniewska, Mikołaj Kurek, uczestniczyła w międzynarodowej konferencji ToMUN – Toruń Model United Nations, która odbywała się w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. W trakcie trzydniowej konferencji, przebiegającej w postaci symulacji wielogodzinnych obrad ONZ odbywających się całkowicie w języku angielskim, uczestnicy z 6 krajów Unii Europejskiej wcielili się w delegatów reprezentujących przydzielone im przez organizatorów kraje. Podczas symulacji uczestników obowiązywały procedury ONZ. Głównym tematem konferencji były zmiany klimatyczne. Opiekunami grupy byli Pani prof. Agnieszka Chabros oraz Pan prof. Arkadiusz Kierys.

Korneliusz Dębiak uplasował się na 24 pozycji w Polsce w rankingu PSKO (Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist) w klasie OPTIMIST B. Kornel trenuje żeglarstwo w Toruńskim Klubie Żeglarskim. Ponadto Kornel zdobył m.in.: II miejsce w regatach o Memoriał Imbierowicza (Grudziądz 24-25.09.2016), I miejsce w regatach w Dobiegniewie (10-11.09.2016), III miejsce w regatach o puchar Żnina (3-4.09.2016). Gratulacje!

W dniach 10-22 września br. grupa uczniów i absolwentów Liceum Akademickiego: Bartłomiej Bollin, Dominik Cieśliński, Grzegorz Dłużewski, Tomasz Patyna, Tomasz Przybyłowski, Michał Radwański, Szymon Zwara, uczestniczyła w obozie matematycznym Maths Beyond Limits w Milówce.

23 września uhonorowano najlepszych wolontariuszy Plaży Gotyku. Siódemka wolontariuszy GiLA otrzymała imienne statuetki z rąk Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Magdalena Bielicka, Zuzanna Zasada, Malwina Jaskólska, Zuzanna Nowak, Joanna Pufal, Justyna Wiktorowska, Jakub Wojciechowski. Dyrekcja naszej szkoły otrzymała specjalne podziękowanie za pracę uczniów - wolontariuszy. Nagrodę odebrała opiekunka grupy Pani prof. Iwona Dylewska. Gratulacje!

Koło Miłośników Biegania "Biegaj z GiLA" zaprasza w każdy wtorek o godz. 19.30 na biegi terenowe. Opiekunem koła jest Pan prof. Janusz Polakowski.

W dniu 19 września uczestniczyliśmy w rozpoczęciu roku sportowego w konkurencji sztafet 4x100m. Znakomicie wypadły sztafety gimnazjalne, w kategorii chłopców i dziewcząt zajęliśmy II miejsce. Sztafety licealne zajęły: dziewczęta VIII miejsce, chłopcy IX miejsce. Wyniki sztafet zaliczane są do ligi lekkoatletycznej. Opiekunami uczniów są Pani prof. Iwona Dylewska, Pan. prof. Paweł Tołodziecki oraz Pan prof. Dariusz Pawłowski. Gratulacje!

Zachęcamy do lektury premierowego numeru rocznika „Rojsty”, w którym prezentujemy prace olimpijskie naszych uczniów, wywiady z absolwentami (Irmina Knapik, Jak się tworzy elementarz dla Głuchych) oraz artykuły dotyczące naszej szkoły i edukacji w Polsce. Numer pierwszy zawiera też wywiad z Pawłem Huellem, autorem znanej powieści Weiser Dawidek, wiceprezesem polskiego PEN Clubu.
Kontakt, p. Arkadiusz Kierys: akierys [at] gimakad.torun.pl

Nasz tegoroczny absolwent Grzegorz Dłużewski zdobył brązowy medal w tegorocznej edycji Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki z pracą naukową O pewnej charakteryzacji równoległościanu. Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki to zawody elitarne organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Matematyczne. Zwyciężyć w nim można jedynie wtedy, gdy przedstawi się samodzielne matematyczne dokonanie. Medale zostały wręczone podczas VI Kongresu Młodych Matematyków Polskich.

Szanowni Państwo, najbliższe spotkania z rodzicami odbędą się w dniu 23 września br. według harmonogramu:
- 16.00 - 16.30 - zebranie ogólne dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych (aula szkolna);
- 16.40 - 17.40 - zebrania klasowe dla klas gimnazjalnych: 1aG, 1bG, 1cG, 2aG, 2bG, 2cG;
- 16.40 - 17.00 - zebranie informacyjne dla rodziców uczniów trzecich klas gimnazjum poświęcone egzaminowi gimnazjalnemu (s. 128);
- 17.00 - 17.40 - zebrania klasowe dla klas: 3aG, 3bG;

- 16.45 - 17.15 - zebranie ogólne dla rodziców uczniów klas licealnych (aula szkolna);
- 17.20 - 18.00 - zebrania klasowe dla klas licealnych: 1aL, 1bL, 2aL, 2bL;
- 17.20 - 17.35 - zebranie informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych poświęcone egzaminowi maturalnemu (aula szkolna);
- 17.35 - 18.15 - zebrania klasowe dla klas: 3aL, 3bL, 3cL;

- 17.45 - 18.45 - konsultacje indywidualne z nauczycielami.

- ok. 18.00 - zebranie nowej Rady Rodziców (aula szkolna).

Plan spotkań z rodzicami, przydział sal ->

Zapraszamy. Dyrekcja.

Dnia 9 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych Liceum Akademickiego doskonale bawili się w Forcie IV na zajęciach integracyjnych pod opieką wychowawczyń: Pani prof. Moniki Zalewskiej, Pani prof. Edyty Bugaj-Brauze, Pani prof. Joanny Wiśniewskiej-Ścisłek oraz Pani pedagog Hanny Kiedewicz-Nappi.

Najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 15 września 2016 r., godz. 16.30.

Ruszył nabór wniosków w projekcie stypendialnym „Prymus Pomorza i Kujaw”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Kwota stypendium to 3000 zł (300 zł x 10 miesięcy roku szkolnego). Stypendia w roku szkolnym 2016/2017 otrzyma aż 1200 uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Czytaj więcej ->

Strony

Archiwum aktualności

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2016”.